Ana Sayfa Kadın Haber Çalışan Kadınların Yaptıkları Diyet Hataları!

Çalışan Kadınların Yaptıkları Diyet Hataları!

312
0
Paylaş

Kilolarından kurtulmak, fit bir vücuda sahip olmak ya da kilosunu korumak için birçok kişi yediğine içtiğine dikkat ediyor. Durum böyle olunca da durmadan yeni beslenme şekli ortaya çıkıyor. Peki çalışan kadınlar nasıl kilo verecek, bu sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Genellikle ofis ortamında çalışan kadınların yaptıkları hatalar var. Bu hatalar isteyerek yapılmasa da, çoğu kadın henüz farkında değil. Bu hataları sıralayacak olursak;

• İş temposuna kendisini kaptıran birçok insan öğle yemeğini atlayabiliyor ya da saat 15.00-15.30 gibi daha geç saatlerde yemek yiyor. Bu şekilde düzensiz saatlerde yemek yenmesi metabolizmanın da yavaşlamasına ve kilo alımına neden olur.

• Metabolizmayı hızlandırmak için daha sık ama daha az yemek gerekir. Öğünler atlanır veya geçiştirilirse metabolizma yavaşlar kilo almanıza neden olur.

• Yoğun bir iş temposunda günde içilmesi gereken 2,5 litre su tüketilemiyor.

• Öğle yemeği yemeyen kişiler, açlığını bastırmak için aşırı kalori içeren atıştırmalık yiyeceklere yöneliyor. Hele bunu bilgisayar ekranına bakıp yapıyorlarsa, neyi ve ne kadar yediklerin farkında olmadıkları için ipin ucunu kolaylıkla kaçırabiliyorlar.

• Bütün gün çok az yemek yiyip akşam yemeğinde ise porsiyonları abartmak ise başka bir kilo alma nedenidir.

• Salata kilo aldırmaz diye düşünüp, sosları abartmak da yapılan en önemli hatalar arasındadır.

Umarım bu yazıdan sonra, özellikle ofis ortamında çalışan kadınlarımız bu kurallara uyarak kolayca diyet yapabilirler.