Ana Sayfa Kadın Haber Fuhuş ve Uyuşturucu Batağından Hapishane Kurtardı

Fuhuş ve Uyuşturucu Batağından Hapishane Kurtardı

268
0
Paylaş

Lise yıllarında başlayan taciz ve tecavüzün sonucunda fuhuş batağına düşen ve silahlı saldırı suçundan 5 yıl hapis yatan 23 yaşındaki Tuğçe Ö. şimdi kendisini bu duruma düşüren kişilerin ceza almasını istiyor.

Mersin’de lisenin kadın futbol takımında oynadığı dönemde hem okul aile birliği başkanının hem de 6 lise öğrencisinin tecavüzüne uğrayan Tuğçe Ö. bu yaşadıklarından sonra fuhuş ve uyuşturucu batağına saplandı. Bu dönemde hamile kalan talihsiz kadın, bir işyerine silahla saldırı yapmak suçundan cezaevine girdi. 5 yıl boyunca hapishanede yatan ve burada doğum yapan kadın tahliye olduktan sonra erkeklerin tacizde bulunurlar korkusuna karşı saçlarını kestirdi, erkek kıyafetleri giydi ve bir erkek gibi yaşamaya başladı. Kendisini bu duruma düşüren kişilerin ise Tuğçe Ö. yü Mersin’i terk etmesi konusunda tehdit ettiği öğrenildi.

Uyuşturucu batağına saplandıktan sonra para bulabilmek için fuhuş yaptığını ve amatör takım hocalarının da bu zaafından yararlanarak kendisini istismar ettiklerini ifade eden Tuğçe Ö. cezaevinin hayatını değiştirdiği belirtti. Cezaevinde hem tedavi olduğunu hem de ordaki diğer mahkumların ilgisi sayesinde hayata döndüğünü dile getiren genç kadın, cezaevinden çıktıktan sonra bebeğiyle birlikte koruyucu bir ailenin yanına verildi.

Kendisinin bu duruma düşmesinde rolü bulunan spor yöneticilerinden de şikayetçi olan Tuğçe Ö. şimdi adaletin yerini bulmasını bekliyor.