Ana Sayfa MAGAZİN Ahu Tuğba Kızından Haber Alamıyor!

Ahu Tuğba Kızından Haber Alamıyor!

352
0
Paylaş

Son günlerde Miami’de yaşanan kasırga dünya gündeminde epey yankı uyandırdı. Bu kasırga sonrası can ve mal kayıplarının da oldukça fazla olması bekleniyor. Halen etkisini sürdüren kasırga Miami ve çevresinde yaşayan vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Miami’de yaşanan kasırga sonrası orada yaşayan evlatlarına yada akrabalarına ulaşmak isteyenler onlara ulaşamıyor. Bu isimlerden birisi de ünlü oyuncu Ahu Tuğba. Ünlü oyuncu Ahu Tuğba da orada yaşayan kızı Anjelik’e ulaşamıyor.

Katıldığı bir TV programında kızı için yardım isteyen Ahu Tuğba, kızından haber alamadıklarını ifade ederek; “Hiç haber alamıyoruz. Son konuşmalarımızda; bana ‘anne Kur’an’da şunları okudum’ dedi. Anjelik bana korkma anne diyordu ama nasıl korkmayayım. Orada bir yığın evladımız var. Hiçbir şey alamamış. Su bile bulamamış. Bu kadar da saf bir kız.” diye konuştu.

Ahu Tuğba Kimdir?

Ahu Tuğba Maçka ilkokulunu ve Atatürk Kız Ortaokulunu bitirmiştir. Liseyi ise Robert Lisesinde okumuştur. Daha sonra Kanada’da Concordia Üniversitesinin İngiliz Dili bölümünde okumaya başlamıştır. Ancak bitiremeden dönmüştür. Ahu Tuğba ilk 14 yaşında evlenmiştir. Kağıt helva alıp el ele tutuştuğu çocuk yaşındaki arkadaşından etkilenmiştir. O dönemde yasak olduğundan bir kılıfı bulunup evlendirilmişlerdir. Ancak çok sürmeden ayrılmıştır. Yönetmen Metin Ersak, Beyoğlu’nda gezerken Ahu Tuğbayı görür ve film çekme teklifinde bulunur. Böylece Ahu Hanımın oyunculuk hayatı başlamış olur. Sinema oyuncu Kenan Kalav ile geçmişte tutkulu bir aşk yaşamıştır. 10 kez evlenmiştir.