Ana Sayfa MAGAZİN Aykut Kocaman’dan Öz Eleştiri!

Aykut Kocaman’dan Öz Eleştiri!

233
0
Paylaş

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, takımın son durumuyla alakalı basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptı.

Yapılan transferlere değinen Kocaman, en son yapılan Neto transferiyle alakalı, “Neto için hiçbir şey söylemeye gerek yok. Çok net bir açık vardı bu bölgede. Farklı bölgelerle ilgili beklentiler vardı ama sadece 2 stoper vardı. Birkaç seçenek vardı ve Neto bunlardan birisiydi. Şu ana kadar baktığımızda doğru bir seçenekte bulunmuşuz. Şu ana kadar ki görüntüsü çok doğru bir seçenek yaptığımızı gösteriyor. Uzun bir lig maratonu için bu bölgeye takviye yapmak zorundaydık.” dedi.

Takımda pozisyon yanlışlığının olduğunu söyleyen Kocaman, “Mehmet Topal, Milli Takım’ın Hırvatistan’ı yendiği maçta stoper oynadı. Stoper yokluğundan dolayı elendik dersek olmaz. Temel problemler vardı. Temel problemleri oluşturan küçük problemlerden sadece birisi stoper konusu. En temel problemlerden birisi doğru pozisyon alamamak. Sadece bize ait değil, geçen hafta ligdeki maçlarda, Avrupa Ligleri’ndeki maçlarda pozisyon yanlışlığı kendisini gösteriyor. Vardar maçında 1-0 öndeyken ikinci golü ararken 2 tane kopya atak yedik. Maç içerisinde 2000’e yakın hareket oluyor. Hepsini birbirine toplayarak değerlendirmek gerekiyor. Bu problemleri düzelttiğimiz anda çok farklı pozisyondaki futbolcuların, farklı bölgelerde aynı şekilde oynayabildiğini göreceksiniz zaten.” dedi.

Öte yandan Vardar maçındaki durumla alakalı konuşan Kocaman, ”Buradaki problemleri bilmeden geldiğimi söylemiyorum ben. Vardar maçı hiç beklemediğimiz bir durumdu. İlk maçın skoruna karşın oyun olarak geçebileceğimizi öngördüm.” dedi.