Ana Sayfa MAGAZİN Hakan Gerçek: Oyunculuk Terapidir!

Hakan Gerçek: Oyunculuk Terapidir!

235
0
Paylaş

Show TV’nin sevilen dizisi ‘Kalp Atışı’nda Doktor Sinan karakterini canlandıran Hakan Gerçek, HT Pazar ekibine röportaj verdi.

Rol aldığı Kalp Atışı dizisindeki karakterinin özelliklerini anlatan Gerçek, ”Sizdeki potansiyeli parça parça alıp oyunculuğunuzla seyirciye iletiyorsunuz. Yüreğiniz ve aklınız kadar oyuncusunuz. Bu dizide kötü karakter olması daha doğrusu kötü huylu adam olması hoşuma gitti. Bu tip rolleri severiz. Ona ben “Kötü huylu adam” diyorum, çünkü kötü bir doktor değil. Hırslarının ve babasının etkisinde. Güçlü gibi gözükse de zavallı. Yönetmenlere “Bu adamda başka noktalar bulup masum hale getirelim, bir nedeni olsun” diyorum.” dedi.

Oynadığı karakterin kendisine bir anlamda terapi olduğunu söyleyen Gerçek, ”Sanatla uğraşan insanlar olarak biz, hayatı çok normal algılayıp yaşayabilen insanlar değiliz. Bir sürü çatışmamız var. Oynadığım karakter olarak söylediğim bir sözü bir meydanda söylesem “Deli” derler. Oyunculuğa böyle yaklaşmak bizim için büyük nimet. Sakin gibi görünürüm ama içim fırtınalıdır. 8 yıldır tiyatroda Van Gogh oynuyorum. Orada da Hakan’ın içindeki Van Gogh çıkıyor ortaya. Böylece içselleştiriyorsunuz ve karakter gerçek oluyor. Büyük şans bu. Nereden bakarsanız bakın terapi.” dedi.

Dizi ve sinemada yönetmene önem verdiğini söyleyen Gerçek, ”Yönetmenlerimiz çok genç ve taze beyinler. Sinemaya, televizyona farklı bakıyorlar. Kendimi yönetmene teslim etmeyi severim. Bana uymayacak şeyi tartışırım. Dizi, sinema daha çok yönetmen işi, tiyatro daha oyuncu işi.” dedi.