Ana Sayfa MAGAZİN Haluk Levent: Siz Sözlerini Yazın Ben Söyleyeyim!

Haluk Levent: Siz Sözlerini Yazın Ben Söyleyeyim!

213
0
Paylaş

Haluk Levent, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ”Haluk söylerse, türkü sözü yazacağım” isteğine ”Siz sözlerini yapın ben bestesini yapıp söylerim Sayın Bakanım” şeklinde yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde Ayvalık’ta yanan orman gündem olmuş, Haluk Levent bu konuya sessiz kalmayarak sosyal medyadan tepkisini göstermişti. Haluk Levent’in bu tepkisi takipçileri tarafından destek almıştı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu konuyla alakalı olarak Haluk Levent’den türkü isteğinde bulundu. Ünlü sanatçı bu talebe karşılıksız kalmayarak “Siz sözlerini yazın ben bestesini yaparım Sayın Bakanım. Siz yeter ki rantçılara izin vermeyin. Yeter ki bu yıl yanan yerlere fidan dikelim.” ifadelerini kullandı.

Bu olay öncesi yaşananlara değinirsek, geçtiğimiz hafta Ayvalık’ta büyük bir yangın çıkmış ve orman alanları yok olmuştu. Yangın sonrası o bölgenin fotoğrafı çekilmiş, bu da sosyal medyada çok ilgi görmüştü. Konuya kayıtsız kalmayan Haluk Levent, “Tüm takipçilerim! AHBAP olarak karar alıyoruz. Belirleyeceğimiz tarihte fidan dikmeye bizimle beraber var mısınız?” mesajını paylaşmıştı. Bu mesaja karşılık olarak da, Orman ve Su İşleri Bakanlığının Twitter hesabından, “Sayın Haluk Levent, Ayvalık’taki saha temizlenmeye başlandı. Kasımda fidanlar toprakla buluşturulacak. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.” yanıtı verilmişti. Haluk Levent ise “Orman ve Su İşleri bu tweeti attı. Tamam biz de kasım ayında fidanlar dikilirken orada olacağız ve ondan sonra diğer yakılan ormanlarda…” paylaşımında bulunmuştu.