Ana Sayfa MAGAZİN Hidayet Türkoğlu’ndan Tur Değerlendirmesi!

Hidayet Türkoğlu’ndan Tur Değerlendirmesi!

233
0
Paylaş

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı (TBF) Hidayet Türkoğlu, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda son 16 turuna katılmaya hak kazanan A Milli Erkek takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Milli takım hakkında olumlu geri dönüş aldıklarını belirten Türkoğlu, ”Oyuncuların vermiş olduğu mücadeleden dolayı herkes gerçekten çok mutlu. Milli takımın emin ellerde olduğunu söylüyorlar. Bu, bizi mutlu ediyor. Jenerasyon değişikliği yaşıyoruz. Bizim için yeni bir süreç. Arkadaşlarımızın bu süreçte ellerine geçen fırsatları değerlendirmeleri bizi çok mutlu ediyor. Hem grup hem de diğer eşleşmeler açısından çok önemli bir maça çıkacağız. Tüm arkadaşlarımız, maçın ne kadar önemli olduğunun farkında. Taraftarlarımızın da desteğiyle iyi bir galibiyet almak istiyoruz. Letonya maçı, turnuvada ilerleyebilmek için bir fırsat. Oyuncuların hepsine başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hırvatistan ile eşleşmek istediklerini belirten Hidayet Türkoğlu, “Hırvatistan Milli Takımı ile oyuncu kalitesi olarak aynı seviyedeyiz. Grupta 4. olursak eşleşeceğimiz İspanya ise oyuncu kalitesi olarak daha önde. Ama bu basketbol. Arkadaşlarımız, İspanya ya da Hırvatistan olsun son saniyeye kadar mücadele edeceklerinin bilincindeler. Gönlümüzden geçen yarınki maçı kazanıp Hırvatistan ile eşleşmek.” diye konuştu.

Öte yandan Ali Muhammed’in sakatlığına da değinen Türkoğlu, “Ali Muhammed’in yokluğunda B planımız hiç olmadı. Bunu hiç düşünmedik. Ali Muhammed takımın bir parçası olmak istedi ama olmadı. Bu sakatlık, turnuva esnasında da gerçekleşebilirdi. Şampiyona öncesinde bu sakatlığın yaşanması başka bir arkadaş için iyi bir fırsat oldu.” dedi.