Ana Sayfa MAGAZİN Murat Başoğlu Haberlerine Savcılıktan Yayın Yasağı

Murat Başoğlu Haberlerine Savcılıktan Yayın Yasağı

340
0
Paylaş

Geçtiğimiz hafta bir teknede abisinin kızıyla uygunsuz görüntülerle yakalanan Murat Başoğlu hakkında Savcılık şok bir karara imza attı.

Evli olan öz yeğeniyle bir tekneden uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan ve geçtiğimiz günlerde Yunanistan’a kaçtığı iddia edilen eski sunucu Murat Başoğlu ile ilgili çıkan haberlerin ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı yayın yasağı getirdi. Yeğeniyle ensest ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından yeğeninin eşi maddi ve manevi tazminat davası açmış, aynı zamanda eşine de boşanma davası açmıştı. Başoğlu’nun eşi ise Bodrum’daki villasına kameralara yansımıştı.

Hem kendisi hem de ilişki yaşadığı yeğeni evli olan Murat Başoğlu ile ilgili çıkan haberlere Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yayın yasağı getirmesinin nedeni olarak savcılıktan yapılan açıklamada toplum ahlakı ve kamu vicdanı gerekçe gösterildi. Kararın Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine alındığının da altı çizildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Başoğlu’nun ilişki yaşadığı yeğeninin eşi ve aynı zamanda Başoğlu’nun işlettiği spor salonunun ortağı olan aldatılan eş 2 milyon TL’lik maddi ve manevi tazminat talebiyle boşanma davası açtı. Başoğlu’nun sahibi olduğu spor salonu çalışanları da olayı kınayan bir açıklama yapmışlardı.