Ana Sayfa MAGAZİN Uğur Işılak O Fotoğrafı Açıkladı!

Uğur Işılak O Fotoğrafı Açıkladı!

303
0
Paylaş

Meclis’te sadece 5 ay milletvekili olarak kalan Uğur Işılak, o günleri anlattı.

Milletvekili olduğu dönemde, mecliste uyuduğu görüntüsüyle dikkat çeken Uğur Işılak, o fotoğrafı açıkladı. Işılak, yaşadığı talihsiz olayla ilgili “Meclis’te, genel kurulda kaç kişi olması lazım? 550. Benim uyukladığım gün 150 kişi vardı. Yadırganması gereken buydu. Ben en azından genel kuruldaydım. Uyuklamanın bir diğer masum tarafı da şu: Bir adam bir yerde uyukluyorsa, çok yorulmuştur. Gecem gündüzüm yoktu. Toplantıdan toplantıya koşuyordum. Eve 4’te gidip, 2 saat uyuyup tekrar Meclis’e geliyordum. Genel kurulda uyuklamak çok çalışmış olmanın bir işaretidir” dedi.

Siyasete atılma macaresını da anlatan Işılak, şu ifadelere yer verdi: “Ankara’da ilk kez sahnede Tayyip Bey’in huzurunda ‘Dombra’yı okuduktan sonra Erol Abi, ben ve Tayyip Bey bir araya geldik. Tayyip Bey sahnede spontane konuştuğumu fark etmiş. ‘Sende siyasi kumaş görüyorum’ dedi. Bir gece başbakanlıktan telefon geldi. ‘Evraklarınızı tamamlayın’ dediler.”

Tekrardan aday gösterilmemesiyle ilgili konuşan Uğur Işılak, ”O zaman zarfında biliyorsun birçok ismi yeniden aday göstermediler. Eski isimleri yeniden kadroya dahil ettiler. “Vizyonu değiştirip eski isimlerle yola devam edelim” dediler. Stratejik değişikliğe gittiler. Bu stratejik değişiklikte de hakikaten bizim olmamamız gerekiyordu. Bu noktada AK Parti’nin karar mercii, bizim bir sanatkâr olarak daha fazla yıpranmamızı istemedi diye düşünüyorum.” dedi.