Ana Sayfa MAGAZİN Yeşilçam’ın Ünlü Oyuncusu Şimdilerde Sokaklardan Geçimini Sağlıyor!

Yeşilçam’ın Ünlü Oyuncusu Şimdilerde Sokaklardan Geçimini Sağlıyor!

267
0
Paylaş

Yeşilçam’da 38 yıl figüranlık yapan ve ”Çirkin Ziya” olarak lakaplandırılan Ziya Çirkin şimdi sokaklarda müzisyenlik yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor.

Beyoğlu caddelerinde org çalarak geçimini devam ettiren Ziya Çirkin, sokaktan geçenlere eski anılarını anlatıyor ve bu durumuna çok üzülüyor.

38 yıl figüran olarak Yeşilçam’a emek verdiğini söyleyen Çirkin, “Birkaç başrol oynadığım filmim var onun dışında sadece figüran olarak oynadım, jön olamadım. Adıyaman’da ‘Sarı Güller’ filmi çektik bir de ‘Mutlu Olmak’ diye bir kısa bir dizi vardı oralarda başrol oynadım. Bunların dışında figüran olarak; Korkusuzlar, Üvey Baba, Ver Elini Kayınço ve birçok dizide rol aldım. Büyük oyuncularla da Kemal Sunal, İlyas Salman, Fikret Hakan gibi sanatçılarla çalıştım. Bazen kamera arkası bazen de beyaz perdede tam 38 yılımı geçirdim. Şu anda eskiye göre rağbet kalmadı ajanslar bitti, beyaz perde yok olmaya başladı, Yeşilçam bitti artık Yeşilçam diye bir şey kalmadı” dedi.

Herhangi bir sosyal güvencesinin olmadığın belirten Çirkin, “Benim herhangi bir sosyal güvencem yok. Çok küçük yaşlarda ben İstanbul’a gelip çalışmaya başladım ve 38 senemi verdim figüranlığa şu anda Beyoğlu’nda org çalıyorum. Annem ve babam vefat etti. O ara sağlık sıkıntılarım da oldu o zaman sinemaya ve müziğe tövbe ettim ama kimseye boyun eğmemek için sokaklarda org çalarak geçinmeye çalışıyorum” dedi.