Ana Sayfa MAGAZİN Yonca Evcimik’ten Vatan Şaşmaz Açıklaması!

Yonca Evcimik’ten Vatan Şaşmaz Açıklaması!

185
0
Paylaş

2009 yılında iş ve trafik kazalarına dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak üzere Zahrettin Çelik’in yazdığı ve yönettiği aynı isimli tiyatro oyunu ile yola çıkan “Kazasız Kul Olmaz” projesinde sanat danışmanlığını Zihni Göktay ve Şevket Çoruh ile birlikte yürüten Vatan Şaşmaz’ın hayatını kaybetmesinin ardından yerine Yonca Evcimik getirilmişti.

Bebek’te bir mekan çıkışı görüntülenen Yonca Evcimik’e bu iş birliği soruldu. Evcimik konuyla ilgili olarak, ”Vatan konusunu hiç açmasak ben o olaya çok üzüldüm. Vatan’ı çok severdim” diye konuştu.

Basın mensuplarının konuyla alakalı ısrarlı soruları üzerine Evcimik, “Biz zaten daha öncesinde bu proje için görüşmeler yapıyorduk. Vatan’ın yerine olduğum doğru değil var olan bir şeye, o yaşanan vahim olay denk geldi sadece.” dedi.

Yonca Evcimik Kimdir?

Yonca Evcimik 16 Eylül 1963 İstanbul doğumludur. Oyuncu, yapımcı, dansçı, şarkıcılık yapan Yonca Evcimik 52 yaşında Başak burcudur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı yüksek bale bölümü mezunu olan Yonca Evcimik; 1978 1990 yılları arasında müzikallerde dansçı ve şarkıcı olarak çalışmıştır. Aynı tarihlerde birçok tiyatro oyununda da oynayan Yonca Evcimik 1979 yılında Şan Tiyatrosu’na girerek 1984 e kadar birçok oyun ve müzikallerde burada yer almıştır. Hisseli Harikalar Kumpanyası, Yedi Kocalı Hürmüz, Nükhet Duru ve 10 yıl geçti Ajda Pekkan Süperstar, Sen sazın bülbülleri, Carmen, Hababam Sınıfı gibi müzikallerde rol almıştır.